Sorosozással köszöntötte a Fidelitas az újraválasztott Ádert – fotó
A Fidelitas ma is megmutatta, hogy ifjú tagjai ügyesen tudják utánozni a "nagyokat" a Fidesznél.
A Fidelitas ma is megmutatta, hogy ifjú tagjai ügyesen tudják utánozni a "nagyokat" a Fidesznél.
Újabb öt évet kapott a jelenlegi államfő, a szavazáson semmi meglepetés nem történt.
Az első fordulóban 131 képviselő szavazott Áder Jánosra a köztársaságielnök-választáson. Köztük minden bizonnyal Orbán Viktor.
Az eredmény borítékolható, de mert nincs kétharmada a Fidesz-KDNP-nek, minden bizonnyal csak a második szavazási fordulóban dőlhet el, hogy további öt évre Áder János lesz a köztársasági elnök.
Az állami ünnepre ajándékba kapjuk Áder János államfői újraválasztását. A március 13-án esedékes döntés borítékolható, holott tíz évvel ezelőtt kis híján a Fideszt is otthagyta, amikor Orbán Viktorral szembeni szervezkedésben való részvétellel vádolta meg Simicska Lajos lapja. Az elnökválasztás apropóján megkerestük az ügy egykori szereplőit, tanúit. Ma már nem mismásolnak: szerintük a cikket Orbán Viktor rendelte.
Március 13-án, hétfőn, 13 órakor kezdődik az államfőválasztás az Országgyűlésben az előzetes napirend szerint. Nagy meglepetés nem várható.
Nekem soha nem jelentett problémát vesztes csapatban játszani, ha a játék célja erkölcsileg megalapozott - mondja a hvg.hu-nak adott interjúban a köztársaságielnök-jelöltségre felkért Majtényi László. Az egykori ombudsman szerint az államfői tisztségnek még mindig erős az erkölcsi autoritása, és igenis vannak olyan eszközei, amelyet a NER nem viselhet el.
A NER jelen körülményei között egy államfő képtelen ellensúlyként működni. Vélemény.
Sem Áder János államfő újraválasztását, sem Majtényi László államfői jelölését nem támogatja a Jobbik. Az LMP viszont nem zárkózik el az MSZP által is felkarolt volt ombudsmantól, bár lehet, hogy a végén a Fidesz örülhet a jelölésének.
Majtényi László időt kért a döntésre - ha egyáltalán összejöhet a köztársasági elnöki jelölése a parlamenti matek alapján.
Az MSZP álláspontja szerint Majtényi László a magyar közélet kiemelkedő alakja, olyan ember, aki tudományos és közéleti munkásságával egyaránt bizonyította elkötelezettségét a demokratikus jogállam és a hatalom nélküliek képviselete mellett.
Majtényi László alkotmányjogász jelölését szeretné elérni a volt Együtt-társelnök Székely Sándor, jelenleg fővárosi közgyűlési képviselő. Majtényi szerint a kérdés összetett, egyelőre várja a reakciókat. A felkérésről tudott, de még nem mondott rá igent.
Mi várható 2017-ben a belpolitikában és Magyarországon? Épül-szépül az ország sok-sok milliárdért tovább, jön a vizes vb, köztársasági elnököt is választanak, és kiderül az is, ki lesz a Fidesz miniszterelnök-jelöltje.
Elfogadja a következő államfői ciklusra szóló felkérést Áder János köztársasági elnök.